Forum Wirtualny Koszalin Strona Główna


Wirtualny Koszalin
Odpowiedz do tematu
Odliczenia od podatku FR
władek
Moderator
Moderator


Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: koszalin

GP z 06.10.05
Z DYŻURU EKSPERTA
Czy odliczać 19 proc. wszystkich wpłat na fundusz remontowy
Czy w sytuacji gdy wpłata na fundusz remontowy wynosi 60 zł miesięcznie, a podatnik w grudniu br. wpłaci dodatkowo zdecydowanie więcej, np. 1000 zł, to w ramach ulgi remontowej będzie mógł odliczyć 19 proc. wszystkich wpłat czy tylko tę część, która odpowiada wysokości wyznaczonej przez spółdzielnię mieszkaniową? Tego rodzaju pytania zadawali czytelnicy w trakcie dyżuru telefonicznego dotyczącego ulgi remontowej.
Udzielająca informacji na ten temat Helena Korczyńska, ekspert z izby skarbowej odpowiadała, że owszem, w takim przypadku istnieje możliwość odliczenia 19 proc. wszystkich wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej, czy też wspólnoty mieszkaniowej, jeśli tylko będzie się to mieściło w limicie ulgi remontowej. Jest tak dlatego, że przepisy nie przewidują dodatkowych ograniczeń kwotowych. W każdym razie nie wprowadzają zakazu odliczania 19 proc. wszystkich wpłat na fundusz remontowy, w sytuacji gdy są one wyższe od tych, które są przyjęte w określonej spółdzielni, czy też wspólnocie mieszkaniowej.

Wielu czytelników pytało, czy w przypadku gdy wykazane kwoty odliczeń nie znajdą pokrycia w podatku za 2005 r., to będzie można odliczać je od podatku za lata następne. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Co więcej, w tym zakresie nie ma żadnych ograniczeń czasowych. Można zatem stwierdzić, że będzie można je odliczać nie tylko od podatku za 2006 r., ale także za 2007 r., 2008 r. itd.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Odliczenia od podatku FR
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu